Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Inauguracja Roku Oskara Kolberga w Przysusze

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza 22 lutego 2024 roku (czwartek) na Inaugurację Roku Oskara Kolberga. Wydarzenie odbędzie się w dniu przypadającej 210. rocznicy urodzin Oskara Kolberga – kompozytora i etnografa o najbogatszym dorobku w dziewiętnastowiecznej Europie.

W związku z przypadająca w tym roku 210. rocznicą urodzin wybitnego kompozytora i etnografa, 22 lutego 2024 roku zaplanowano uroczystą inaugurację obchodów Roku Oskara Kolberga. Uroczystości odbywać się będą w Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze oraz w  Domu Kultury w Przysusze.

Program:

Godz. 16.00 – Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, Aleja Jana Pawła II nr 11

  • wernisaż wystawy „Rodzina Dembińskich herbu Rawicz na przełomie XVIII i XIX wieku”, której kuratorem jest dr Agnieszka Zarychta-Wójcicka
  • spotkanie autorskie z dr Kamilem Szpunarem i promocja książki „Dembińscy herbu Rawicz w XVIII wieku. Genealogia – działalność publiczna – gospodarka

Na wydarzenie w Muzeum obowiązuje bilet specjalny w cenie 1 zł. 

Godz. 17.30 – Przejście do Domu Kultury w Przysusze, ul. Radomska 9

Godz. 18.00 – Uroczysta inauguracja „Roku Oskara Kolberga” w Domu Kultury w Przysusze

  • rozpoczęcie uroczystości
  • okolicznościowe przemówienia
  • ogłoszenie konkursu „Mazowiecki Laur Oskara Kolberga”
  • koncert „Kolberg T.39” – projekt grupy muzyków z Pomorza, którzy przedstawią autorskie opracowania melodii z różnych regionów kraju, zapisanych przez Oskara Kolberga.

Na uroczystość w Domu Kultury wstęp wolny!