Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice Uncategorized

Jadąc na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę

Jadąc na służbę, zatrzymał pijanego kierowcę. Teraz zatrzymany odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego

W poniedziałek (13.03) około godziny 18:20 funkcjonariusz  Oddziału Prewencji w  Radomiu st. sierż. Dominik Połomski jadąc do służby w miejscowości Gózd zauważył pojazd marki Mitsubishi, którego kierujący swoją jazdą stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając mundurowego do gwałtownego hamowania, po czym zatrzymał swój pojazd.

Policjant chciał uniemożliwić jazdę  nieodpowiedzialnemu kierowcy, ale ten nie reagując odjechał w kierunku miejscowości Rawica Nowa (gm. Tczów). Funkcjonariusz natychmiast pojechał za nim i dając kierującemu uprzednio sygnały światłami drogowymi oraz klaksonem zatrzymał mitsubishi. Następnie wyłączył silnik pojazdu, zabezpieczył kluczyki i powiadomił o całej sytuacji dyżurnego zwoleńskiej komendy.

Na miejsce udali się policjanci drogówki, którzy wylegitymowali kierowcę mitsubishi oraz sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo z artykułu 178a kodeksu karnego, tj. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.