O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Jak będą kursować autobusy w okresie świątecznym?

Jak będą kursować autobusy w okresie świątecznym? MZDiK Informuje o zmianach w komunikacji miejskiej w trakcie Świąt Wielkanocnych – w dniach od 6 do 11 kwietnia 2023 roku (od czwartku do wtorku włącznie). W Wielką Sobotę linie 4 i 13 będą jeździły objazdami w kierunku Firleja (ze zwiększoną częstotliwością).

W powyższym okresie autobusy komunikacji miejskiej w Radomiu będą kursowały następująco:- w dniu 6.04.2023 (czwartek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20);
– w dniu 7.04.2023 (piątek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20);
– w dniu 8.04.2023 (sobota) według rozkładów sobotnich (w godzinach około 9:00-16:00 będzie zwiększona
częstotliwość linii 4 i 13 do około 15 minut oraz zostaną wprowadzone objazdy na Firleju – szczegóły poniżej);
– w dniu 9.04.2023 (niedziela) według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń);
– w dniu 10.04.2023 (poniedziałek) według rozkładów niedzielnych (bez żadnych dodatkowych ograniczeń);
– w dniu 11.04.2023 (wtorek) według rozkładów powszednich (zawieszone będzie tylko kursowanie linii 20).

Kamienica w centrum miasta trafi na sprzedaż. Dlaczego?

W dniu 8.04.2023 w godzinach około 9:00-16:00 autobusy linii 4 i 13 będą kursowały następującymi objazdami:- linia 4:  ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala), Mieszka I i Ofiar Firleja
do stałego przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii);- linia 13: stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, a następnie ponownie Aleksandrowicza, Mieszka I
i Ofiar Firleja do stałego przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii).

Uwaga! Autobusy linii 4 będą zatrzymywać się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy Warszawską a mostem nad Mleczną) i Józefów / Szpital 01 (w stronę ronda). Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawać nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (przed nekropolią).

Powrót autobusów sprzed cmentarza komunalnego na Firleju będzie odbywał się stałymi trasami, czyli: linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską, natomiast linia 13 ulicami Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza i Mieszka I.

Dla pozostałych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w okolicach cmentarza na Firleju. MZDiK apeluje jednak do wszystkich kierowców, aby ze względu na skierowanie autobusów powyższymi trasami objazdowymi nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja, głównie na odcinku obok przystanku autobusowego oraz głównej bramy cmentarza (od skrzyżowania z Mieszka I do pawilonów handlowych).

W niedzielę w godzinach około 6:00-6:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym lub opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przejściem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych.

W poniedziałek w godzinach około 13:45-14:00 mogą też wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym lub opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 7, 8, 9, 15 i 25 na fragmencie ulicy Żeromskiego od ulicy Traugutta do placu Kazimierza Wielkiego, spowodowane planowanymi tam uroczystościami w trzynastą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Źródło: MZDiK