Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Jest porozumienie ws. budowy drogi rowerowej na trasie Radom-Siczki

Jest porozumienie ws. budowy drogi rowerowej na trasie Radom-Siczki. Prace projektowe potrwają około 2,5 roku.

Co dalej z budową drogi rowerowej na trasie Radom-Siczki? Jak poinformowała Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wypracowano porozumienie pomiędzy Województwem Mazowieckim, a Gminą Jedlnia-Letnisko oraz Miastem Radom.

– Rozpoczęliśmy działania zmierzające do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 737 na odcinku od granicy miasta Radomia do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 699 na terenie Gminy Jedlnia Letnisko. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Jedlnia-Letnisko oraz Miastem Radom w sprawie określenia zasad współpracy i wzajemnych zobowiązań przy realizacji dokumentacji projektowej dla tego zadania

przekazała rzeczniczka MZDW, Monika Burton w rozmowie z portalem twojradom.pl.

W ramach realizacji umowy Województwo Mazowieckie (Mazowiecki Zarząd Dróg wojewódzkich w Warszawie) zobowiązuje się do wykonania dokumentacji projektowej i uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, natomiast Gmina Jedlnia-Letnisko oraz Gmina Miasto Radom zobowiązują się do przekazania w 2026 r. Województwu Mazowieckiemu pomocy finansowej w formie dotacji celowej na pokrycie części kosztów opracowania dokumentacji.

Gmina Jedlnia-Letnisko przekazałaby 200 000 zł, a Gmina Miasto Radom 400 000 zł. Dokumentacja zakłada rozbudowę drogi na odcinku niemalże 7 km wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej.

Szacunkowe koszty opracowania dokumentacji wyniosą 2 100 000 zł. Prace projektowe potrwają około 2,5 roku.