Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Podpisano umowę na budowę ronda w Siczkach

Podpisano umowę na budowę ronda w Siczkach. Inwestycja będzie kosztować blisko 17 mln złotych.

Wkrótce rozpoczną się prace przy budowie ronda w Siczkach. Umożliwi to podpisana umowa z wykonawcą zadania, które będzie kosztować prawie 17 mln złotych. Przy jej podpisaniu był obecny burmistrz Piotr Leśnowolski i skarbnik Sławomir Wolak. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował m.in. wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Zakres prac na drodze 737 na terenie gminy Jedlnia-Letnisko obejmuje przebudowę drogi na odcinku 1 kilometra w miejscowości Siczki wraz z przebudową mostu nad rzeką Gzówka. Na skrzyżowaniu dróg 699 i 737 powstanie rondo a wzdłuż drogi wojewódzkiej wybudowane zostaną chodniki i ciąg pieszo-rowerowy.

– Dziękuję za tę inwestycję. To dobry moment dla naszych mieszkańców, którzy niebawem będą mogli korzystać z bezpiecznego układu komunikacyjnego. Chcę podziękować marszałkowi Rafałowi Rajkowskiemu, który interesuje się problemami naszego samorządu. Umowa opiewa na prawie 17 mln złotych, ale w ostatnim czasie udało się nam zrealizować w sumie inwestycje na prawie 25 mln złotych. Mówię tylko o zadaniach wspartych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Ponadto deklaruję chęć dalszej współpracy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Dlatego będziemy partycypować przy kosztach wykonania dokumentacji przebudowy drogi wojewódzkiej z Siczek w kierunku Radomia wraz z budową ścieżki rowerowej. Dlatego dzisiaj wpisujemy do Wieloletniej Prognozy Finansowej 200 tys. zł na wykonanie dokumentacji dla tego zadania

mówił burmistrz Piotr Leśnowolski.

Z kolei wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski podziękował burmistrzowi Piotrowi Leśnowolskiemu za współpracę przy tym zadaniu.

– Zwykle bywa, że w takich sytuacjach potrzebujemy od strony samorządowej podpowiedzi, impulsu czy konsultacji w kwestii proponowanych rozwiązań. My ponosimy koszty realizacji tej inwestycji, ale nie bez znaczenia jest dobra współpraca. Dobra współpraca owocuje tym, że angażujemy środki z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w bezpieczeństwo kierujących i pieszych

przekonywał Rafał Rajkowski.

Roboty drogowe obejmują również przebudowę infrastruktury podziemnej i budowę kanalizacji deszczowej. Droga 737 pełni istotną funkcję komunikacyjną w powiecie radomskim. Stanowi połączenie dróg krajowych nr 9 i 12 z drogą krajową 79.

Przebudowa zapewni swobodne i bezpieczne korzystanie z drogi zarówno kierowcom, jak i rowerzystom oraz pieszym. Koszt zadania to 16,6 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag. Planowane prace potrwają półtora roku.