Inwestycje Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo

To już pewne! W Siczkach powstanie rondo

To już pewne! W Siczkach powstanie rondo. – To wielki dzień dla samorządu Jedlni-Letniska – mówił w rozmowie z naszym portalem burmistrz Piotr Leśnowolski.

O planach budowy ronda w Siczkach informowaliśmy w ubiegłym roku. Wówczas ogłoszono przetarg na realizację inwestycji w obrębie drogi nr. 737.

Teraz, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich rozstrzygnął przetarg. Wykonawcą inwestycji zostanie firma Strabag, która złożyła najniższą ofertę opiewającą na kwotę ponad 16,5 mln zł.

– W najbliższą środę, 28 lutego 2024 roku planowane jest podpisanie umowy z firmą Strabag, a więc inwestycją zajmować będzie się firma sprawdzona i znana co daje nam gwarancję, że roboty będą szły sprawnie. To wielki dzień dla samorządu Jedlni-Letniska

mówił w rozmowie z portalem twojradom.pl burmistrz Jedlni-Letniska, Piotr Leśnowolski.

Wybudowanie ronda ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu przejazdu w kierunku Radomia i Kozienic.

– Wszyscy wiemy, że wyjazd w ulicę Kozienicką oraz skręt do Jedlni czy wydostanie się z Siczek było niesamowicie trudne i niebezpieczne dla tych, którzy poruszają się samochodami oraz dla przede wszystkim pieszych, bo przecież po drugiej stronie drogi nr. 737 znajduje się osiedle Siczki. Cieszy nas bardzo, że ta inwestycja się rozpocznie i mam nadzieję, że zostanie wykonana bez problemu w terminie

mówił burmistrz Piotr Leśnowolski.

Wykonawca na realizację inwestycji ma 16 miesięcy.