O tym się mówi Polska i świat Społeczeństwo

„Jeszcze Polska nie zginęła”. Poznaliśmy tegoroczne hasło Marszu Niepodległości

„Jeszcze Polska nie zginęła” – to tegoroczne hasło Marszu Niepodległości. Bartosz Malewski, prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości uważa, że pod tym hasłem „powinien podpisać się każdy”.

W czwartek, 19 października 2023 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa stowarzyszenia Marsz Niepodległości. W trakcie spotkania poinformowano o tegorocznym haśle imprezy.

– Hasłem Marszu Niepodległości w 2023 roku będzie: „Jeszcze Polska nie zginęła”

powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Bartosz Malewski.

Malewski tłumaczył, że problemem mogą okazać się zmiany zachodzące w Brukseli.

– Nie możemy zapominać o tym że czekają nas prawdopodobnie spory z UE. Niezależnie od tego kto będzie rządził. Zmiany traktatów unijnych będą wpływały na suwerenność i samodzielność Polski na arenie międzynarodowej. Dlatego to hasło, które wyraża nasze stanowisko

tłumaczył prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Bartosz Malewski uważa, że pod tym hasłem „powinien podpisać się każdy”.

– Musimy wzbudzać dumę narodową, poczucie przynależności do narodu polskiego. Stąd hasło pod którym – jak się wydaje – powinien podpisać się każdy

mówił Malewski.

W zeszłym roku Marsz Niepodległości odbył się pod hasłem „Polska Państwem Narodowym”. Impreza organizowana jest 11 listopada w Warszawie podczas Narodowego Święta Niepodległości. 

Za sztab organizacyjny Marszu będzie odpowiadał Marcin Kowalski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej, a strażą zajmie się Mateusz Marzoch, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

Źródło: fot. Flickr