Radom i okolice Sport

João Peglow piłkarzem Radomiaka!

Zieloni potwierdzili nowy transfer. João Peglow został piłkarzem Radomiaka!

22-letni brazylijski skrzydłowy, João Peglow jest wychowankiem brazylijskiego Internacionalu. Jako 18-latek m.in. wystąpił w Copa Libertadores, a w lidze zanotował dwa gole i trzy asysty dla zwycięzcy Klubowych Mistrzostw Świata z 2006 roku. Następnie skrzydłowy trafił do rezerw FC Porto, gdzie strzelił trzy gole i zanotował dwie asysty w drugiej lidze portugalskiej.

Po powrocie do ojczyzny i grze na wypożyczeniu w Atletico GO, w sezonie 2022/2023 João ponownie występował w Europie, przebywając na wypożyczeniu w ukraińskim Dnipro-1, przyczyniając się do zdobycia wicemistrzostwa Ukrainy (trzy bramki i dwie asysty). Ostatnie miesiące Peglow spędził natomiast w brazylijskim Sport Recife, notując dwa trafienia oraz jedną asystę w rozgrywkach ligowych.

Piłkarz wyceniany przez Transfermarkt na 1,50 mln € i mogący grać na obu skrzydłach, zanotował wiele występów w młodzieżowych reprezentacjach Brazylii. W 2019 roku zdobył mistrzostwo świata do lat 17, wygrywając młodzieżowy mundial, który był rozgrywany w jego kraju. Podczas turnieju, był podstawowym zawodnikiem reprezentacji, strzelając łącznie trzy gole.

Źródło: Radomiak Radom