O tym się mówi Ogłoszenia Radom i okolice

Kampania „Miłość, która procentuje”. Radomski Caritas zachęca do wsparcia

Jednym z tematów dzisiejszej konferencji była kampania „Miłość, która procentuje”. Radomski Caritas uczestniczy także w obchodach z okazji Światowego Dnia Chorego.

Kampania „Miłość, która procentuje” poprzedzona jest obchodami Światowego Dnia Chorego. We wszystkich parafiach w diecezji radomskiej celebrowane będą 11 lutego msze święte w intencji chorych. W wielu parafiach udzielany będzie również sakrament chorych. 10 lutego mszy świętej w kaplicy Radomskiego Szpitala Specjalistycznego będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk. Początek o godzinie 11.00.

Radomski Caritas uczestniczy w wydarzeniu i zachęca, aby wesprzeć najbardziej potrzebujące osoby. W tym roku możemy przekazać 1,5 proc. Zebrane fundusze w znacznej mierze trafiają do konkretnych podopiecznych. Opowiedział o tym ks. Damian Drabikowski:

W zeszłym roku, w ramach 1 proc., udało nam się zebrać ponad 665 tys. zł. Z czego kwota ponad 380 tys. zł została przekazana na konkretne cele dla naszych podopiecznych. Na stałe mamy podpisane porozumienia z 25 podopiecznymi. To są osoby, które zbierając fundusze w ramach 1,5 proc. otrzymają 100 proc. zebranej kwoty

Ponadto Caritas Diecezji Radomskiej finansuje kolonie, wyjazdy wakacyjne dla dzieci z poszczególnych parafii, udziela pomocy jadłodajniom czy schroniskom dla bezdomnych.

Aby przekazać 1,5 proc. wystarczy wpisać nr KRS 0000 222 733 podczas wypełniania swojego zeznania podatkowego. Od 20 lutego będą uruchomione dwa punkty: w kurii przy ulicy Malczewskiego (od 10:00 do 13:00) i przy ulicy Kościelnej (od 13:00 do 15:00), gdzie każdy otrzyma niezbędną pomoc przy dokonywaniu formalności związanych z rozliczeniem swojego zeznania podatkowego.

Ks. Damian Drabikowski zwrócił się także z prośbą o pomoc dla ofiar, które ucierpiały podczas trzęsienia ziemi w Turcji: