Uncategorized

Katarzyna Skorupa kończy karierę siatkarską!

Katarzyna Skorupa ma na swoim koncie wiele osiągnięć między innymi mistrzostwo Polski, trzy Puchary Polski, dwa mistrzostwa Azerbejdżanu, jedno mistrzostwo i dwa Puchary Włoch, wicemistrzostwo Turcji i klubowe wicemistrzostwo świata.

 

Drużyny, w których siatkarka grała jest również długa. Można ją było zobaczyć w barwach między innymi w E.leclerc Moya Radomka Radom, BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała, Rabity Baku, Fenerbahce Stambuł i Pomi Castelmaggiore.

 

Po przeszło 20-letniej karierze Polska siatkarka postanawia zakończyć przygodę jako rozgrywająca i zacząć nową przygodę z siatkówką już na innej płaszczyźnie.

 

„36 lat… Dokładnie tyle minęło od momentu, gdy moja mama po raz pierwszy wzięła nas na trening. Od tamtej chwili siatkówka była nieodłączną częścią mojego życia… aż do teraz. Czas odejść od tego, co kocham i czemu poświęciłam swoje poprzednie życie. To była piękna i trudna podróż, pełna sukcesów, dobrych doświadczeń, ale czasami też tych złych”.

Siatkarka podziękowała także swoim rodzicom oraz swojej siostrze bliźniaczce za wsparcie, które od nich otrzymywała.

„Postanowiłam zostawić miejsce na różne możliwości i zajęcia związane z siatkówką, ale na całkowicie innej płaszczyźnie. Czas zacząć nowy rozdział. Będę za tym tęskniła”.

Mateusz Farbiś

Foto: Sport.Wprost.pl