Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kolejne karabinki MSBS GROT dla Straży Granicznej

We wtorek, 25 kwietnia br., w trakcie trwania II Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach, Fabryka Broni „Łucznik” – Radom i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

We wtorek, 25 kwietnia br., w trakcie trwania II Międzynarodowych Targów POLSECURE w Kielcach, Fabryka Broni „Łucznik” – Radom  i Straż Graniczna podpisały umowę na dostawę 240 karabinków MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

Pogranicznicy już kolejny raz kupują karabinki MSBS GROT. Dotychczas trafiło do nich blisko 1300 sztuk. Funkcjonariusze Straży Granicznej podkreślają, że broń z Radomia doskonale sprawdza się w ich służbie i można ją łatwo przystosować do konkretnych działań, dlatego zdecydowano się na zakup następnej partii broni.

Umowę w Kielcach podpisali reprezentujący Fabryką Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. dr Wojciech Arndt, prezes zarządu oraz Seweryn Figurski, członek zarządu oraz Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga.

Podpisana umowa na dostawę kolejnych karabinków MSBS  GROT do Straży Granicznej utwierdza nas w przekonaniu, że ta nowoczesna konstrukcja doskonale sprawdza się nie tylko w Wojsku Polskim, na froncie ukraińskim, ale i w służbie, która współcześnie odgrywa ogromną rolę, chroniąc nasze granice, zwłaszcza na wschodzie kraju, która jest też granicą NATO i UE. To napawa nas dumą i daje satysfakcję, że broń produkowana w radomskim zakładzie jest tak wysoko oceniana – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik – Radom sp. z o.o.

Targi dla służb podległych MSWiA

Nie bez powodu do zawarcia porozumienia pomiędzy radomską spółką a Strażą Graniczną doszło podczas II Międzynarodowych Targów POLSECURE, które
w tym roku odbywają się w dniach 25-27 kwietnia. Patronat honorowy objął nad nimi Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wydarzenie to, łączące w sobie wystawę oraz cykl konferencji, poświęcone jest bezpieczeństwu publicznemu i odpowiedzialnym za nie służbom mundurowym, podległym MSWiA – Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Ochrony Państwa, Służbie Więziennej. Do części z nich radomski „Łucznik” dostarcza już produkowane przez siebie uzbrojenie.

Ukraina kupuje radomskie Groty

Fabryka Broni na POLESECURE

Fabryka Broni podczas Międzynarodowych Targów POLSECURE prezentuje swoje konstrukcje na stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zobaczyć bogaty asortyment produktów z portfolio „Łucznika”. Goście targów mogą zapoznać się z rodziną karabinków MSBS GROT, dostępnych w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup). Wśród prezentowanych produktów są także m.in. granatniki MSBS GROT
– podwieszany i samodzielny, a także pistolety samopowtarzalne VIS 100,
100 M1 czy P99.

***

MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki czemu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i konkretnych potrzeb. Te wszystkie cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS GROT weszły w skład uzbrojenia Straży Granicznej w 2018 roku.

***

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.