• Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

  Kolejne osoby zatrzymane z narkotykami

  Podczas weekendu radomscy policjanci zatrzymali 7 osób z narkotykami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli przestępstwo dotyczy znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Kolejne działania radomskich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową pozwoliły na zatrzymanie podczas minionego weekendu 7 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Zabezpieczono przy nim w sumie ponad 20 gramów środków odurzających.

  W wyniku podjętych działań m.in. policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali na terenie miasta 3 młodych mieszkańców Radomia, którzy dzielili rozsypaną na telefonie substancję proszkową. Policjanci zatrzymali mężczyzn w wieku 21 i 23 lat oraz zabezpieczyli pojemnik oraz dwa woreczki foliowe z zawartością środków odurzających. Zatrzymani trafili do policyjnej celi,  a następnie doprowadzono ich do prokuratury. Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających i zastosowano wobec nich policyjne dozory.

  Natomiast funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Radomiu zatrzymali 25-latka, u którego w saszetce ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny. Następnie w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli m.in. szklany słoik z zawartością suszu roślinnego oraz dwa woreczki foliowe z zawartością substancji proszkowej koloru białego. Podczas wykonywania czynności 25-latek naruszył nietykalność cielesną policjanta. Teraz mężczyzna odpowie nie tylko za posiadanie narkotyków ale również naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza.

  Zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jeśli przestępstwo dotyczy znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Źródło: KMP Radom