Radom i okolice Sport

Kolejne sukcesy lekkoatletek z RLTL Optima Radom

Kolejne sukcesy lekkoatletek z RLTL Optima Radom. Z Mistrzostw Polski w lekkoatletyce wrócił z pięcioma medalami.

Podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się we Wrocławiu, lekkoatletki z klubu RLTL Optima Radom osiągnęły kolejne sukcesy. Podopieczne trenerów Artura i Anety Błasińskich wróciły do domu z pięcioma medalami.

Pierwszą medalistką w sezonie 2024 została Julia Adamczyk, która zdobyła złoty medal w skoku w dal w kategorii do lat 20. Jej imponujący wynik 6,25 metra nie tylko dał jej miejsce na najwyższym stopniu podium, ale także stanowił jej nowy rekord życiowy, co dodatkowo podkreśla wartość tego osiągnięcia.

Wiktoria Gadajska i Nikola Brożyna również mogą być dumne z własnych sukcesów. Wiktoria Gadajska, z trzecim wynikiem w Europie (8,24 sekundy), zdobyła srebrny medal w biegu na 60 metrów przez płotki, podczas gdy Brożyna (8,36 sekundy) zajęła trzecie miejsce na tym samym dystansie. Oba wyniki nie tylko przyniosły im miejsca na podium, ale także stanowiły nowe rekordy życiowe obu sprinterek, co świadczy o ich determinacji i ciężkiej pracy.

Nie można zapomnieć o Mai Bieleckiej i Reginie Brudny, które również wpisały się w historię tych mistrzostw. Maja Bielecka zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą, osiągając imponującą odległość 14,16 metra, podczas gdy Regina Brudny sięgnęła po srebrny medal w biegu na 1000 metrów. Obydwie zawodniczki pokazały ogromną siłę oraz wytrwałość, co zaowocowało ich sukcesami na tym prestiżowym wydarzeniu sportowym.