O tym się mówi Radom i okolice

Kolejne szkolenie terytorialsów w 62BLP

W sobotę 28 stycznia, kolejne kompanie 62 Batalionu Lekkiej Piechoty z Radomia rozpoczęły pierwsze w tym roku szkolenia rotacyjneDynamiczne strzelanie, nawiązywanie łączności, doskonalenie umiejętności z zakresu zielonej taktykiszkolenie z ochrony w terenie skażonym, marsz kondycyjny, doskonalenie umiejętności strzelania oraz obsługi broni, m.in. w takich zajęciach wzięli udział żołnierze 62blp z Radomia.  

To był intensywny czas szkolenia rotacyjnego dla żołnierzy i instruktorów 622 i 623 kompani lekkiej piechoty z Radomia, gdzie przez dwa dni doskonali swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w wojskowym rzemiośle.  

Pokonując swoje słabości, walcząc z czasem i trudnymi warunkami pogodowymi, terytorialsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli szkoleniu z zielonej taktykizakładania masek przeciwgazowych na czas jak również długotrwałego przebywania w maskach w terenie skażonym. Żołnierze ćwiczyli umiejętności nawiązywania łączności, utrwalali wiedzęz zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ewakuacji rannego z pola walki. Abywzmocnićsprawność fizyczną terytorialsiwzięli udział w marszu kondycyjnym na dystansie ponad 5 km z obciążeniem około 25 kgNie mogło zabraknąć zajęć z tak zwanej zielonej taktyki, a wszystko po to by doskonalić umiejętności poruszania się w lesie i prowadzenia działań bojowych – mówi dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu ppłk Artur Wasilewski.

Zajęcia odbyły się na gościnnych terenach Nadleśnictwa Radom, z którym  6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej ma podpisane porozumienie, a wszystko po to by jeszcze lepiej rozpoznać własne SRO i wzmacniać poczucie bezpieczeństwa wśród lokalnych społeczności. 

Weekend szkoleniowy w 62blp był również okazją do doskonalenia technik strzelania oraz postaw strzeleckich. Żołnierze weszli na kolejny poziom szkolenia realizując pierwsze szkolenie ze strzelania dynamicznego. W dotychczasowym szkoleniu żołnierze odbywali tylko statyczne strzelania. Podczas szkolenia w ruchu na różnych dystansach żołnierzprzekonali się, iż o wiele trudniej trafić w cel.  

Szkolenia rotacyjne żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty zazwyczaj odbywają się w SRO (Stałych Rejonach Odpowiedzialności), gdzie na co dzień mieszkają, żyją i pracują terytorialsi. Kolejne szkolenie rotacyjne żołnierzy 62blp już w przyszłym miesiącu. Jeśli chcesz dołączyć do żołnierzy 62 Batalionu Lekkiej Piechoty, postawić pierwsze kroki w wojsku, nauczyć się strzelać i poznać wojskowe rzemiosło skontaktuj się z rekruterami z Twojej okolicy za pośrednictwem strony internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/, albo zgłoś się do Wojskowego Centrum Rekrutacji (dawne WKU) odpowiedniego dla Twojego miejsca zamieszkania.