• O tym się mówi Radom i okolice Sport

  Kolejne wsparcie na budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego „Radomiak”

  Wczoraj minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, w obecności posła do Parlamentu Europejskiego Adama Bielana oraz posła na Sejm RP Andrzeja Kosztowniaka, oficjalnie przekazał prezesowi Radomiaka Sławomirowi Stempniewskiemu symboliczny czek na ponad 9,3 mln zł, które zostaną przeznaczone na kolejny etap budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego „Radomiak” na Koniówce.

  To następne wsparcie dotyczące tej inwestycji, której budowa postępuje bardzo szybko. Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dofinansowaniu z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, obecnie trwa drugi etap inwestycji.

  W pierwszym etapie budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego powstał budynek z czterema szatniami, pełnym węzłem sanitarnym, pokojami dla trenerów, fizjoterapeutów i magazynem na sprzęt. Dofinansowanie na tę część inwestycji, w wysokości około 3 mln zł, Fundacja Radomiaka dostała z puli Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

  Aktualnie trwają prace przy budowie boiska, które przykryte będzie balonem. Obecnie wyrównywany jest teren oraz rozpoczął się montaż sztucznej murawy. Na ten cel Klub otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Dodajmy, że w późniejszym etapie powstanie boisko z naturalną murawą i trybuną, dwa następne boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz główny budynek Centrum Sportowo-Szkoleniowego Akademii Radomiaka, z którego będą korzystali także zawodnicy pierwszego zespołu.

  Projekt, którego czek został dziś przekazany prezesowi Radomiaka, został dofinansowany w ramach Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej.

  Fundacja Radomiaka otrzymała w sumie 30 mln zł ze środków rządowych na budowę nowych obiektów. Klub będzie brał udział w kolejnych naborach do tego programu i tym samym cały czas starał się rozwijać swoją bazę sportową.

  Źródło: Radomiak