Radom i okolice Wiadomości

Komunikacja miejska do Skaryszewa?

Gmina Skaryszew po ogłoszeniu upadłości przez PKS Radom przygotowała dodatkową komunikację, która umożliwia 26 wjazdów do Radomia zamiast 16 dotychczasowych. Od 2 listopada w godzinach szczytu PKS Kielce Robert Opara zgodnie z ustaleniami podstawia większe autobusy tak, aby wszyscy mieszkańcy mogli się zabrać.

Trzeba koniecznie dodać, że gmina prowadzi rozmowy z MZDiK w Radomiu nad uruchomieniem od 1 grudnia nowej linii miejskiej do Skaryszewa nr 27 na trasie Skaryszew- Radom Dworzec. Władze Skaryszewa zakładają 16 dodatkowych połączeń w dni robocze i 8 w soboty i niedziele. Jeśli rozmowy z MZDiK zakończą się pomyślnie i dostaną akceptację prezydenta miasta, to w przyszłym roku burmistrz Skaryszewa zwróci się do Rady Miejskiej o zabezpieczenie środków w budżecie miasta.

Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek przygotowuje wniosek na kontynuacje od 1 stycznia obecnie funkcjonujących linii z jedną zmianą na trasie Odechowiec – Makowiec – początek w Miasteczku i trasa przez Maków do Nowego Makowa, na trasie Gębarzów- Makowiec, dołączamy Chomentów, który w związku z upadłością PKS Radom, utracił możliwość korzystania z komunikacji.

W Urzędzie miasta i Gminy Skaryszew można zakupić bilety miesięczne.