O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Koncert „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920” odbył się u bernardynów

Koncert o nazwie „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920” miał miejsce we wtorek 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP, w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, w Radomiu. Odbywał się w ramach XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej Radom-Orońsko-Warszawa 2023 im. Radomskiego  Czerwca `76.

Świąteczny koncert nosił tytuł „Cud nad Wisłą – Bitwa Warszawska 1920”, a jego podtytuł to: „Z popiołów powstają olbrzymy”. Zorganizował go Robert Grudzień.

W radomskim kościele ojców bernardynów recytował i śpiewał aktor Jerzy Zelnik, na organach grał Robert Grudzień. To nie pierwszy projekt, który tworzyli wspólnie. Artyści współpracują ze sobą od ponad 30 lat.

Jerzy Zelnik tłumaczył, że poprzez ten koncert pragną oddać hołd Maryi, oraz tym wszystkim, którzy bronili Ojczyzny przed bolszewicką nawałą. Wspominał też, że do armii szli wówczas, nawet mężczyźni, którzy ukończyli 60 rok życia, w tym jego dziadek.  

Po koncercie, gwardian klasztoru o. Juniper Ostrowski OFM dziękował artystom za duchową ucztę, oraz wszystkim słuchaczom za liczną obecność.

Na koniec  spotkania wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski.

Podczas koncertu zbierano dobrowolne datki, które będą przeznaczone na remont klasztoru oo. bernardynów.

Źródło i foto: radom.gosc.pl