Ogłoszenia Radom i okolice Religia

KONCERT ORGANOWY W KOŚCIELE NA BORKACH

W niedzielę 29 sierpnia o godz. 19:45 w kościele parafialnym p.w. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu, odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Pana Łukasza Kota, sanockiego organisty. Wybrzmią m.in. utwory niemieckich kompozytorów epoki baroku, oraz estońskiego kompozytora muzyki chóralnej.

Łukasz Mateusz Kot, organista w jednym z sanockich kościołów. Urodził się w Rzeszowie, w 1988 r. Muzyczną edukację rozpoczął w Sanoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Wandy Kossakowej. Umiejętność gry na fortepianie zdobywał pod kierunkiem mgr. Janusza Ostrowskiego.

W 2007 r. podjął studia w Krakowie, na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego i na  Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II. Przez pięć lat studiował muzykę kościelną oraz historię. Kształcił się pod kierunkiem prof. Wiesława Delimata i prof. Krzysztofa Latały.

Brał udział w wielu kursach mistrzowskich w zakresie gry na organach. Swoje umiejętności szlifował pod kierunkiem Lorenzo Ghielmiego, Oliviera Latry, Joachima Grubicha i Romana Peruckiego. Ukończył również studia muzykologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Grę na organach i na fortepianie kontynuował na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Od 2011 r. jest inicjatorem życia muzycznego w kościołach w Sanoku. Organizuje wiele koncertów i kursów mistrzowskich, w których udział biorą wybitni polscy i zagraniczni organiści. Od 2012 r. zajmuje się prowadzeniem działalności pedagogicznej.

P r o g r a m     k o n c e r t u

Georg Muffat                  –  Toccata Tertia

Jan Sebastian Bach       –  O Mensch, bewein dein Sunde gross, BWV 622

Johann Pachelbel           –  Hexachordum Apollinis, Aria Prima i Aria Quarta

Jehan Alain                     –  Deux Chorals pour Orgue

Arvo Pärt                         –  Trivium

Zdzisław Nowacki          –  Preludium Jezu Chryste

Łukasz Kot                      –  Improwizacje

 

Wstęp wolny