Radom i okolice Religia Wiadomości

Koncert upamiętniający bp Jana Chrapka

Koncert poświęcony pamięci bp Jana Chrapka odbędzie się w najbliższą niedzielę w kościele św. Łukasza w Radomiu. Na organach zagra Robert Grudzień. Będzie mu towarzyszył grający na skrzypcach Fryderyk Giorganni. Organizatorami koncertu są: parafia pw. św. Łukasza w Radomiu, Fundusz im. Biskupa Jana Chrapka i Robert Grudzień.

Koncert odbędzie się 23 czerwca o godz. 16.00 w kościele pw. św. Łukasza na os. Michałów. Będzie on podziękowaniem za współpracę Roberta Grudnia z Biskupem Janem Chrapkiem oraz za otrzymane nagrody: Viventi Caritate Funduszu im. bp. Jana Chrapka, działającego przy Caritas Diecezji Radomskiej oraz medal Mój Radom.

Czas współpracy z Biskupem Radomskim, Robert Grudzień wspomina następująco:

– Z bp. Janem Chrapkiem współpracowałem na co dzień, szczególnie w czasie ważnych wydarzeń artystycznych. Pierwszy koncert z udziałem Krzysztofa Pendereckiego odbył się w 2001 roku. Zaproszenie jednego z największych kompozytorów świata było dla nas niemożliwe, ale pomógł bp Jan. Zawsze pomagał. To był trudny czas dla Radomia, miasto borykało się wówczas z dużym bezrobociem. Słynne stały się słowa bp. Jana: „mój Radom”, które często wypowiadał w środkach społecznego przekazu. Okres pobytu bp. Jana w Radomiu i diecezji radomskiej to czas wielu dzieł nie tylko charytatywnych, ale i kulturalnych. Od bp. Jana otrzymałem piękny wpis w albumie „Kardynałowie”. Podczas jednego z koncertów w radomskiej katedrze bp Chrapek powiedział: „Mamy nadzieję, że Robert Grudzień będzie dla nas koncerty i festiwale dalej organizował”

wspomina R. Grudzień.

Biskup Jan Chrapek zginął tragicznie w wypadku samochodowym 18 października 2001 r.

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: diecezja.radom.pl