Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Kościół w Krzyżanowicach zostanie wyremontowany

Kościół w Krzyżanowicach zostanie wyremontowany. Burmistrz Iłży na ten cel przeznaczy pieniądze z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

We wtorek, 26 września 2023 roku na facebookowym profilu burmistrza Iłży, Przemysława Burka pojawiła się informacja dotycząca pozyskania funduszy na realizację zadania pt. „Remont elewacji dzwonnicy przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach”.

– Otrzymaliśmy z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” 429.300 zł na zadanie: Remont elewacji dzwonnicy przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach. Przedmiotem inwestycji jest usunięcie przyczyn destrukcji, przywrócenie materiałom budowlanym ich pierwotnych właściwości i zabezpieczenie przed dalszym niszczeniem oraz przywrócenie elewacji zabytkowej dzwonnicy przy kościele w Krzyżanowicach jej pierwotnego wyglądu

informuje Przemysław Burek, burmistrz Iłży.

Przypomnijmy, że Kościół pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Krzyżanowicach jest obiektem zabytkowym o wysokich walorach architektonicznych i historycznych. Budynek wzniesiony został w roku 1891 w stylu barokowym. Budynek jest usytuowany na terenie placu kościoła, murowany, trzykondygnacyjny bez podpiwniczenia, dach czterospadowy.

Źródło: Przemysław Burek – Burmistrz Iłży