Konkursy Kultura i rozrywka Radom i okolice Społeczeństwo

Książki idealne na prezenty [KONKURS]

We współpracy z wydawnictwami We need YA, Zygzaki oraz radomską kawiarnia Vanilia Cafe realizujemy dla Państwa konkurs czytelniczy, w którym do wygrania jedna z proponowanych pozycji.

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka prezentujemy pozycje dla młodszej grupy odbiorców. W dzisiejszym konkursie do wygrania aż trzy propozycje.

Obietnica smoka
autor: Elizabeth Lim
wydawnictwo: We need YA
cykl: Sześć szkarłatnych żurawi (tom 2)
fantasy, science fiction 12+

Księżniczka Shiori złożyła obietnicę zwrócenia smoczej perły prawowitemu właścicielowi, ale dotrzymanie tej obietnicy jest bardziej niebezpieczne, niż kiedykolwiek przypuszczała. Musi udać się w ryzykowną podróż, poruszając się pomiędzy intrygami zarówno wśród ludzi, jak i smoków i odeprzeć złodziei, którzy pragną perły dla siebie i zrobią wszystko, aby ją zdobyć.
Perła sama w sobie jest niezwykła, bije z niej ogromna moc – w jednej chwili ratuje życie dziewczyny, a w drugiej grozi zniszczeniem jej rodziny i zerwaniem nici przeznaczenia, która łączy ją z Takkanem. Shiori będzie potrzebowała ogromnej siły, aby bronić życia i miłości, o które tak ciężko walczyła.

To tylko pierwsze wrażenie
autor: Chaz Hayden
wydawnictwo: We need YA
literatura młodzieżowa 14+

Kiedy piętnastoletni Harris przeprowadza się z rodziną z Kalifornii do New Jersey jego celem jest zostać znanym nie tylko jako chłopak na wózku inwalidzkim. Czy jego pasja do symboliki i znaczenia kolorów może pomóc Harrisowi w nawiązaniu znajomości? Zasady mówią: otaczaj się towarzyskimi żółciami, żądnymi przygód pomarańczami, a nawet porywającymi czerwieniami.
Miranda, nowa pielęgniarka Harrisa, to idealne połączenie pomarańczowego i czerwonego. Jest młoda, energiczna i pewna siebie. Widzi Harrisa takim, jakim naprawdę jest – zabawny, inteligentny i całkowicie godny uczuć Nory Fischer, tajemniczej dziewczyny ze szkoły.
Z Mirandą u boku Harris nie tylko zdobywa nowe znajomości, ale także nowe doświadczenia. Miranda walczy jednak z własnymi demonami, a Harris zaczyna się zastanawiać, czy naprawdę zależy jej na jego najlepszym interesie.

Klub Enigma
autor: Agata Romaniuk
wydawnictwo: Zygzaki
literatura dziecięca

Tajemnica? Zagadki i szyfry? To właśnie łączy czwórkę przyjaciół, szóstoklasistów z poznańskiej Wildy. Kokos ma imponujące dredy i kocha piłkę nożną. Marcel marzy o psie i o tym, żeby móc normalnie jeździć na rowerze. Wowa to nieco wycofany geniusz matematyczny, a Inka – ostra dziewczyna w zielonych trampkach. Razem zakładają tajny klub i ruszają tropem podejrzanego filmiku z sieci. Jacyś dranie źle traktują psy, a w dodatku wyciągają pieniądze od ludzi o dobrym sercu. Banda z Wildy nie może tego tak zostawić!

Aby wziąć udział w konkursie, należy:

  • polubić fanpage twojradom.pl na Facebook i Instagram;
  • udostępnić post konkursowy na swojej tablicy FB
  • napisać dlaczego chcesz wygrać daną książkę. 

Wyniki konkursu zostaną opublikowane za pośrednictwem fanpage Twój Radom na Facebooku, pod postem konkursowym, 3 czerwca.
Po odbiór nagrody zapraszamy do Vanilia Cafe (ul. Żeromskiego 31), gdzie czekać będzie także wybrany napój.