Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Wyróżnione

Ławki nad zbiornikiem wodnym na osiedlu nad Potokiem

Jesienią zakończyła się budowa zbiornika na osiedlu nad Potokiem. Poza samym zbiornikiem wybudowane zostały też ścieżki rowerowe oraz droga technologiczna, jednak do tej pory nie powstały ławki. Ma się to zmienić.

Budowa zbiornika na osiedlu nad Potokiem w Radomiu zakończyła się jesienią ubiegłego roku. Akwen wodny obejmuje powierzchnię dwóch hektarów i znajduje się on między torami kolejowymi a ulicą Olsztyńską na osiedlu nad Potokiem. Poza samym zbiornikiem wybudowane zostały też ścieżki rowerowe i droga technologiczna. Wokół obszaru wodnego często spotkać można spacerujących mieszkańców, co może oznaczać, że inwestycja była dobrym pomysłem. Do tej pory nie wybudowano jednak ławek czy koszy na śmieci, ale i to ma się zmienić.

Rowery miejskie nie wrócą na wiosnę. Miasta nie stać na utrzymanie systemu

Urząd Miejski właśnie ogłosił przetarg na dostawę elementów małej architektury. Wzdłuż drogi technologicznej nad zbiornikiem mają stanąć 24 ławki. Będą montowane także stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Na oferty od firm zainteresowanych zamówieniem magistrat czeka do czwartku 9 marca. A zwycięzca postępowania na wykonanie zlecenia będzie miał maksymalnie dwa miesiące. To oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już pod koniec wiosny będzie można usiąść na ławce nad wodą.

Wokół zbiornika na osiedlu nad Potokiem ma też być bardziej zielono. Miasto planuje zasadzenie tam wielu drzew.