Polska i świat Społeczeństwo

Liczba żołnierzy w polskiej armii przekroczyła 200 tysięcy

Wicepremier oraz minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że liczba żołnierzy w polskiej armii przekroczyła 200 tysięcy. Ta liczba obejmuje zarówno żołnierzy zawodowych, jak i członków Wojsk Obrony Terytorialnej.

„Polska armia liczy już ponad 200 tysięcy żołnierzy. To rekordowy rok, jeżeli chodzi o zwiększanie liczebne wojska” – powiedział Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej w Brukseli. Podkreślił również, że jest to powód do dumy i wdzięczności wobec wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego.

– Polska armia jest niezwykle silna, to jest powód do naszej dumy i to jest powód do wielkiej wdzięczności wobec wszystkich żołnierzy Wojska Polskiego, którzy przystąpili do sił zbrojnych RP w różnych rodzajach służby czy to zawodowej, czy dobrowolnej, czy w oddziałach obrony terytorialnej, czy studiując, podejmując wysiłek na rzecz podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji

mówił minister obrony narodowej.

Kosiniak-Kamysz poinformował również, że Polska, wraz z Niemcami i Szwecją, będzie pełniła dowództwo sił NATO na Bałtyku, co dodatkowo podkreśla rosnącą rolę i znaczenie polskiej armii w strukturach międzynarodowych.

Przypomnijmy, że ustawa o obronie Ojczyzny zakłada, że polska armia docelowo ma zostać zwiększona do około 300 tysięcy żołnierzy, w tym 250 tysięcy żołnierzy zawodowych i 50 tysięcy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Źródło: X (dawniej Twitter) Władysław Kosiniak-Kamysz / inwestycje.pl / fot. Wojsko Polskie