Ekologia Radom i okolice Społeczeństwo

Linia brzegowa obu zbiorników wodnych w Jedlni-Letnisku została wysprzątana [+FOTO]

Linia brzegowa obu zbiorników wodnych w Jedlni-Letnisku została wysprzątana. Była to wspólna inicjatywa Klubu Żeglarskiego „Ikar” oraz Polskiego Związku Wędkarskiego nr 9 „Źródełko”.

Inicjatorem akcji był Michał Jaśkiewicz z Klub Żeglarskiego „Ikar”. Przypomniał, że celem akcji było sprzątanie brzegów obu zbiorników wodnych w Jedlni-Letnisku.

– Daliśmy radę. Przyszło 15 wędkarzy i 8 żeglarzy, w tym młodzież. Fantastyczna sprawa, że tyle osób zaangażowało się w naszą akcję. Zebraliśmy dużo worków śmieci. Akcja zostanie powtórzona po wakacjach, aby zalew był jak najczystszy

opowiada Michał Jaśkiewicz.

Dodaje, że społecznicy starają się bieżąco sprzątać linię brzegowa. W czasie jednej akcji zbieranych jest od 15 do 25 worków śmieci o pojemności 120 litrów każdy.

Z uczestnikami akcji spotkał się burmistrz Jedlni-Letniska Piotr Leśniowolski, który przy okazji docenił zaangażowanie osób, które każdego roku organizują zbiórkę śmieci.

– To niezwykle cenna inicjatywa. Szkoda tylko, że tych śmieci jest aż tak dużo. Z jednej strony jest radość, że są takie grupy społeczne, które dbają o czystą przyrodę, ale z drugiej są osoby, które zaśmiecają nasz zbiornik wodny. Chciałbym doczekać się takiej chwili, kiedy będziemy mieli czyste środowisko. Postaramy się, aby w następne akcje zaangażować młodzież szkolną

powiedział burmistrz Leśnowolski.

W akcję sprzątania zaangażowała się m.in. Mariola Tarwacka.

– Angażuje się od dłuższego czasu w podobne przedsięwzięcia. Śmieci zbieram wszędzie, każdy jest mój, bowiem zależy mi na tym, aby nasza miejscowość była czysta i piękna

powiedziała mieszkanka Jedlni-Letniska.

Podobnego zdania była również Katarzyna Oleś z komandor Klubu Żeglarskiego „Ikar”, która powiedziała, że ekologia jest ważnym elementem dla żeglarstwa. A przy okazji ich działania są prowadzone na rzecz wszystkich mieszkańców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.