O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Lotnisko Warszawa-Radom: 50 tys. obsłużonych pasażerów

Lotnisko

Od 27 kwietnia 2023, czyli od początku funkcjonowania Lotnisko Warszawa-Radom odprawiło już ponad 50.000 podróżnych. Coraz więcej osób korzysta z usług portu, a letnia siatka połączeń cieszy się dużą popularnością.

Lotnisko Warszawa-Radom w lipcu odprawiło 22.943 pasażerów. Tym samym odnotowało ono większą liczbę odprawionych osób w ciągu jednego miesiąca, niż łącznie w ciągu 2 lat funkcjonowania poprzedniego radomskiego portu.

Lotnisko Warszawa-Radom nie jest już sponsorem siatkarek!

Według danych ULC w latach 2015-2017 ówczesne lotnisko odprawiło 19.538 podróżnych. Zaczyna się kształtować już zimowa siatka połączeń z radomskiego portu. PLL LOT będą w sezonie zimowym kontynuować regularne rejsy do Paryża i Rzymu. Biuro podróży Anex Tour zaoferuje zorganizowane wyjazdy na wczasy do Egiptu.

Rejsy czarterowe do Sharm el-Sheikh wystartują 27 października. Loty będą obsługiwane przez linię Skyline Express.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, który Lotnisko Warszawa-Radom osiągnęło w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy funkcjonowania. Wierzymy, że rekomendacje zadowolonych pasażerów przyczynią się do coraz większego zainteresowania i wzrostu ruchu lotniczego. Chcielibyśmy, aby lotnisko w Radomiu było postrzegane głównie jako port ukierunkowany na turystykę wypoczynkową i city-break. Dlatego przy pracach nad zimową siatką połączeń, jednocześnie z pozyskiwaniem przewoźników regularnych rozmawiamy z biurami podróży i czarterowymi liniami lotniczymi – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Obecnie z Lotniska Warszawa-Radom realizowane są loty w sześciu popularnych kierunkach turystycznych. Zainteresowaniem pasażerów cieszą się zarówno rejsy regularne jak i podróże oferowane przez touroperatorów.

Z Radomia aktualnie polecieć można do: Rzymu, Paryża, Prewezy, Antalyi, Warny i Tirany.