Kronika kryminalna O tym się mówi Radom i okolice

Ludzkie szczątki na placu budowy. Sprawę bada prokuratura

Do mrożącego krew w żyłach znaleziska doszło 22 grudnia 2022 roku. Ludzkie szczątki zostały odkryte na placu budowy.

Znalezisko miało miejsce na ulicy Warszawskiej w Kozienicach. Na miejscu pracowały odpowiednie służby pod nadzorem prokuratora.

– Podczas prac budowlanych na jednej z nieruchomości przy ulicy Warszawskiej w Kozienicach zostały znalezione najprawdopodobniej ludzkie szczątki. Na miejscu pracowały odpowiednie służby pod nadzorem prokuratora. Kości, w tym między innymi czaszka i żuchwa zostały zabezpieczone i przewiezione do wydziału patomorfologii w Radomiu. Prokuratura czeka na wyniki pracy biegłego, który oceni, czy faktycznie mamy do czynienia z ludzkimi szczątkami, a także jak długo znajdowały się one w ziemi – mówiła Agnieszka Borkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Podczas badań, biegły postara się ustalić płeć oraz prawdopodobne przyczyny zgonu. Niestety może być to bardzo trudne, ponieważ mamy do czynienia z niepełnym szkieletem. Zdaniem prokuratury szczątki te są bardzo stare.

– Nie jest to pierwsze tego typu znalezisko w tej części Kozienic. Kilka miesięcy wcześniej na tym samym terenie zostały już odkryte ludzkie szczątki. W tamtym przypadku biegły ocenił, że pochodziły one sprzed około stu lat, a więc z okresu pierwszej wojny światowej bądź z pierwszych lat dwudziestolecia międzywojennego – przekazała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Ludzkie kości zostały też znalezione na terenie Kozienic w 2021 roku. W tamtym przypadku zostały odkryte przez koparkę pracującą na placu przy ulicy Bohaterów Getta.