Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Martyna Kotwiła w kadrze Polski! Zawalczy o kwalifikację olimpijską

Martyna Kotwiła została powołana do kadry Polski! Pojedzie na Bahamy, aby zawalczy o kwalifikację olimpijską.

We wtorek, Polski Związek Lekkiej Atletyki za pośrednictwem swojej internetowej strony poinformował o oficjalnym składzie kadry Polski, który pojedzie na będące kwalifikacjami olimpijskimi zawody World Athletics Relays na Bahamach.

– Zawody na Bahamach traktujemy ze wszech miar priorytetowo. Najpierw lecimy na dwutygodniowe zgrupowanie aklimatyzacyjne organizowane w Miami, tak aby odpowiednio przygotować się do startu w innej strefie czasowej oraz warunkach klimatycznych. Ośrodek, do którego się udajemy wygląda imponująco. Mam nadzieję, że dobre warunki treningowe oraz logistycznie przyczynią się do sukcesów w Nassau i wszystkie sztafety znajdą się w czołowej „14” co da im przepustkę do Paryża

wyjaśnił trener żeńskiej sztafety 4×400 metrów, Aleksander Matusiński.

Wśród ogłoszonych zawodniczek znalazła się nasza lokalna biegaczka, Martyna Kotwiła, która będzie walczyć o kwalifikację olimpijską w sześcioosobowym składzie sztafety 4×100 metrów obok Magdaleny Niemczyk (UKS Tiki-Taka Kolbuszowa), Moniki Romaszko (KS Agros Zamość), Magdaleny Stefanowicz, Ewy Swobody (obie KS AZS AWF Katowice) i Krystsiny Tsimanouskayi (KS AZS AWF Warszawa).

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: Polski Związek Lekkiej Atletyki / sport.goniec.pl