O tym się mówi

Mazowieccy terytorialsi wzięli udział w przedświątecznej pomocy [+FOTO]

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pomocy. Również terytorialsi z 6MBOT postanowili wziąć udział w szeregu akcji charytatywnych.

Jedną z akcji, w której uczestniczyli żołnierze 6MBOT była „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”. Żołnierze i pracownicy Sztabu Brygady wspólnie z 62 Batalionem Lekkiej Piechoty w Radomiu zebrali w sumie 5 kartonów żywności długoterminowej oraz produktów chemicznych, które trafiły do kombatanów ziemi radomskiej. Obok udziału w zbiórce radomscy terytorialsi z 62 blp oraz kompanii logistycznej zaangażowali się również w dostarczanie paczek do kombatantów, odwiedzając w sumie 12 osób.

Z kolei żołnierze 64 Batalionu Lekkiej Piechoty w Pomiechówku zaangażowali się w akcję „Tak, POMAGAM” oraz wzięli udział w „Szlachetnej Paczce”. Zadbali o transport zebranych artykułów i poświęcili swój wolny czas na przygotowywanie upominków dla najbardziej potrzebujących.

Na charytatywną licytację na rzecz 10-letniej Zosi Skórskiej z Radomia Sztab Brygady oraz 62 Batalion Lekkiej Piechoty przekazali dwie ręcznie malowane bombki. Jedna z nich znalazła się na podium, jeśli chodzi o kwotę, za którą została wylicytowana.

Po raz kolejny terytorialsi udowodnili, że zawsze są gotowi, aby nieść pomoc.

Źródło informacji i foto: 6MBOT