O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Medal 5-lecia WOT dla Zarządu Fabryki Broni

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej przyznało Medal 5-lecia WOT dr. Wojciechowi Arndtowi, prezesowi zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. oraz Sewerynowi Figurskiemu, członkowi zarządu.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej przyznało Medal 5-lecia WOT dr. Wojciechowi Arndtowi, prezesowi zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. oraz Sewerynowi Figurskiemu, członkowi zarządu. Odznaczenie jest wyrazem uznania i wdzięczności za dotychczasową współpracę radomskiej Spółki z najmłodszym rodzajem Sił Zbrojnych RP.

Zarząd Fabryki Broni odebrał medal w czwartek, 25 kwietnia br. w siedzibie Spółki w Radomiu z rąk płk. Pawła Piątkowskiego, szefa Logistyki Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Produkty radomskiej Fabryki Broni stanowią podstawowe uzbrojenie indywidualne żołnierzy WOT. Formacja wyposażona jest w karabinki MSBS GROT oraz granatniki podwieszane, a także pistolety VIS 100. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej i żołnierze WOT kilkakrotnie gościli w Fabryce Broni. Zapoznawali się z procesem produkcyjnym karabinka MSBS GROT oraz pistoletu VIS 100. Mieli także okazję brać udział w cyklicznych szkoleniach z obsługi broni oraz konsultacjach dotyczących jej użytkowania z konstruktorami „Łucznika”.

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej wraz z Fabryką Broni organizuje także konferencję naukową poświęconą karabinkowi MSBS GROT – GROTowisko oraz towarzyszące jej zawody strzeleckie na strzelnicy w Maryninie zarówno dla żołnierzy WOT, jak i cywilnych pasjonatów strzelectwa. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca.

– Przyznanie Medalu 5-lecia WOT jest dużym wyróżnieniem nie tylko dla zarządu, ale i dla całej Spółki. Stanowi potwierdzenie dobrze układającej się współpracy z Dowództwem Wojsk Oborny Terytorialnej i żołnierzami WOT. Cieszy nas, że użytkownicy produktów z Fabryki Broni nie tylko wykorzystują je, choćby podczas ćwiczeń na poligonie, ale także propagują i poddają rzeczowej ocenie, co nie pozostaje bez znaczenia dla pracy nad dalszym rozwojem naszych konstrukcji  – mówi dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp.z o.o.

Źródło: Fabryka Broni