Polska i świat Radom i okolice

MESKO nagrodzone w prestiżowym konkursie

Należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka MESKO S.A. laureatem Konkursu „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” w kategorii „Polska Marka” w sektorze BEZPIECZEŃSTWO Dziennika Gazety Prawnej. Nagrody zostały wręczone w trakcie uroczystej gali 26 października.

 

W tym roku to szczególne wyróżnienie trafiło do rąk Prezes Zarządu MESKO S.A. Elżbiety Śreniawskiej, która wspiera działania zmierzające do budowania marki MESKO w kraju oraz poza jego granicami poprzez m. in. wdrażanie w Spółce nowoczesnych technologii i poszerzanie współpracy z uczelniami wyższymi z całego kraju.

– Nasza Spółka dokłada wszelkich starań by produkować nowoczesne wyroby, oparte na innowacyjności i nowych technologiach. Wzmacniamy w ten sposób markę naszej firmy w Polsce
i poza jej granicami. Służy temu systematycznie unowocześnianie parku maszynowego oraz implementacja innowacyjnych rozwiązań, które powstają w wyniku stale rozwijanej współpracy MESKO z naukowcami z najlepszych uczelni technicznych w kraju – powiedziała Prezes Zarządu MESKO S.A.

Elżbieta Śreniawska przypomniała, że przykładem znakomitej jakości i nowoczesności, mającym ogromny potencjał jest rodzimy zestaw Piorun, który zyskał światową sławę i cieszy się ogromnym zainteresowaniem w Polsce i za granicą, podobnie jak produkowany w ubiegłych latach zestaw GROM, który zyskał uznanie w wielu krajach takich jak Gruzja, Japonia, Litwa, Indonezja i USA.

 

Wyróżnienia „Nie ma przyszłości bez przedsiębiorczości” przyznawane są firmom, których produkty, usługi i technologie odnoszą rynkowe sukcesy w kraju i za granicą, cieszą się zainteresowaniem na świecie i nie ustępują światowej konkurencji będąc tym samym wizytówką siły polskiej gospodarki.