</iframe> Czym jest bieg Iron Man? Iron Man to jedna z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych form triathlonu. Jest to ekstremalny wyścig wielodyscyplinarny, który składa się z trzech głównych etapów: pływania, jazdy na rowerze i biegu. Nazwa "Iron Man" jest również zarejestrowanym znakiem towarowym i jest często używana jako nazwa wyścigu o tej specyficznej długości. Oto główne cechy Iron Mana: Pływanie: Początkowa część Iron Mana to zazwyczaj pływanie na otwartym akwenie, takim jak jezioro lub ocean. Dystans wynosi 3,8 km (2,4 mile). Pływacy muszą zmierzyć się z różnymi warunkami wodnymi, w tym falami i prądami. Jazda na rowerze: Po zakończeniu części pływackiej uczestnicy przechodzą do etapu jazdy na rowerze.…" />
O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

Michał Sieczka zwycięzcą pierwszego w Polsce podwójnego Iron Mana

Michał Sieczka z Szydłowca został zwycięzcą pierwszego w Polsce podwójnego Iron Mana. To niesamowite osiągnięcie!

O sukcesie Szydłowieckiego triathlonisty poinformował portal Nasz Szydłowiec TV za pośrednictwem swojego facebookowego profilu.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FNaszSzydlowiec%2Fvideos%2F2266597993523746%2F&show_text=false&width=375&t=0" width="375" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Czym jest bieg Iron Man?

Iron Man to jedna z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych form triathlonu. Jest to ekstremalny wyścig wielodyscyplinarny, który składa się z trzech głównych etapów: pływania, jazdy na rowerze i biegu.

Nazwa „Iron Man” jest również zarejestrowanym znakiem towarowym i jest często używana jako nazwa wyścigu o tej specyficznej długości.

Oto główne cechy Iron Mana:

  1. Pływanie: Początkowa część Iron Mana to zazwyczaj pływanie na otwartym akwenie, takim jak jezioro lub ocean. Dystans wynosi 3,8 km (2,4 mile). Pływacy muszą zmierzyć się z różnymi warunkami wodnymi, w tym falami i prądami.
  2. Jazda na rowerze: Po zakończeniu części pływackiej uczestnicy przechodzą do etapu jazdy na rowerze. Trasa rowerowa ma długość 180 km (112 mil) i prowadzi przez różne typy terenu, w tym wzgórza i góry. Uczestnicy muszą również zmierzyć się z zmieniającymi się warunkami pogodowymi.
  3. Bieg: Po zakończeniu jazdy na rowerze zawodnicy przechodzą do ostatniej części Iron Mana, czyli biegu. Bieg ten jest maratonem o długości 42,195 km (26,2 mil). To najbardziej wymagająca część Iron Mana, ponieważ zawodnicy są już bardzo zmęczeni po wcześniejszych etapach.
  4. Limit czasu: Iron Man ma limit czasu, który zazwyczaj wynosi 17 godzin. Zawodnicy muszą ukończyć wszystkie trzy etapy w tym czasie, aby zdobyć tytuł Iron Mana. Przekroczenie limitu czasu oznacza dyskwalifikację.
  5. Wytrzymałość i przygotowanie: Uczestnictwo w Ironmanie wymaga długotrwałego przygotowania, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Zawodnicy muszą być w doskonałej formie, mieć dobrą kondycję aerobową i umiejętność radzenia sobie z ekstremalnym zmęczeniem.
  6. Prestiż i cele: Ironman jest celem wielu triathlonistów na całym świecie. Ukończenie Ironmana jest ogromnym osiągnięciem i symbolizuje ogromną siłę woli, determinację i wytrwałość.

Co ciekawe, Michał Sieczka ukończył podwójnego Iron Mana, więc przepłynął 7,6 km, przejechał rowerem 360 km oraz przebiegł 84 km z fenomenalnym czasem 22:38.25.