Radom i okolice

Międzynarodowe warsztaty TECHCA w Radomiu

Od poniedziałku do środy trwały w Centralnym Ośrodku Szkolenia Inspekcji Transportu Drogowego w Radomiu warsztaty szkoleniowe z udziałem przedstawicieli służb kontroli transportu drogowego zrzeszonych w międzynarodowej organizacji Euro Contrôle Route.

 

Polacy wymieniali się doświadczeniami i praktykami kontroli stanu technicznego pojazdów oraz zabezpieczenia przewożonych ładunków ze swoimi kolegami z Belgii, Chorwacji, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Rumunii oraz Węgier.

Warsztaty podzielono na część teoretyczną i praktyczną. Goście towarzyszyli Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie kontroli drogowych w MOP Zakrzew na ekspresowej „siódemce” koło Radomia. Obejrzeli służbowe pojazdy i najnowocześniejszy sprzęt kontrolny. Szczegółowe kontrole stanu technicznego ciężarówek prowadzono z użyciem Mobilnej Jednostki Diagnostycznej, którą dysponuje od kilku miesięcy Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Radomiu.

Ostatni dzień warsztatów służył podsumowaniom. Analizowano konkretne przypadki z przedstawicielami europejskich służb. Jak podkreśla Inspekcja Transportu Drogowego, tego typu spotkania szkoleniowe przedstawicieli służb kontrolnych mają jeden wspólny cel, poprawę bezpieczeństwa drogowego, zapewnienie uczciwej konkurencji na rynku transportowym i poprawę warunków pracy w transporcie drogowym.
Źródło informacji: gov.pl