Enea Wytwarzanie Radom i okolice Społeczeństwo

Mikołajki z Eneą Wytwarzanie

Łzy wzruszenia, słowa podziękowań, kolędy i uśmiechy na twarzach – to wszystko towarzyszyło akcji „Mikołajki z Eneą Wytwarzanie”. Wśród obdarowanych znalazło się kilka placówek służących osobom wymagającym specjalnej opieki i troski.

Tradycyjnie 6 grudnia kozieniccy policjanci wraz z pracownikami Enei Wytwarzanie odwiedzają wraz z Mikołajem oddział pediatryczny szpitala w Kozienicach, by wręczyć najmłodszym pacjentom prezenty.

Tak było i w tym roku. Paczki otrzymało ponad 20 dzieci, a największą nagrodą za udział w akcji były uśmiechy na ich twarzach. Na tym jednak Mikołajki w kozienickim szpitalu się nie zakończyły – oddział pediatryczny otrzymał od Enei Wytwarzanie w ramach pełnionej przez firmę misji społecznej odpowiedzialności biznesu nowoczesny sprzęt czyszczący, a odział neurologii – specjalistyczne urządzenie medyczne i komputer.

Tego samego dnia Mikołaj odwiedził jeszcze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kozienicach, by przekazać tam urządzenie czyszczące. Wizyta w tej placówce była także okazją do spotkania z podopiecznymi placówki i wspólnego odśpiewania kolędy.

W Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach pamiątką po wizycie Mikołaja będzie nowoczesny sprzęt pralniczy, który zastąpi stare, mające kilkadziesiąt lat urządzenie. Ale prezent otrzymał też Mikołaj – był to piękny, świąteczny stroik wykonany przez pensjonariuszy ośrodka.

W czwartek „Mikołajki z Eneą Wytwarzanie” przeniosły się do Radomia. Środowiskowy Dom Samopomocy w ramach tej akcji otrzymał elektroniczne pianino, które będzie pomagało w prowadzeniu zajęć i muzycznej terapii. A jak trafiony był to prezent świadczył piękny mini koncert w wykonaniu podopiecznej Domu i jej opiekunki oraz towarzysząca temu ogromna radość. Mikołaj mógł też podziwiać inne pracownie Domu oraz piękne prace wykonane w ramach warsztatów plastycznych.   

Kolejnym miejscem, które odwiedził Mikołaj w Radomiu był Ośrodek Interwencji Kryzysowej służący pomocą i wsparciem osobom dotkniętym przemocą. Za otrzymany sprzęt elektroniczny i artykuły gospodarstwa domowego serdecznie dziękował dyrektor tej placówki, Włodzimierz Wolski i jej pracownicy.

Tegoroczną akcją objęte zostały jeszcze Warsztat Terapii Zajęciowej w Przewozie i Placówka Socjalizacyjna „Panda” w Kozienicach.

Cieszymy się, że mogliśmy w taki zauważalny sposób wesprzeć objęte akcją placówki, a spotkania w nich były dla nas okazją do poznania wspaniałych ludzi, którzy tam przebywają i którzy tam pracują. To były naprawdę chwile wypełnione wzruszeniem

powiedział Piotr Kutkowski, kierownik Biura Komunikacji Enei Wytwarzanie.

Kolejne wydarzenie już w najbliższy wtorek – w Elektrowni Kozienice zagoszczą podopieczni dwóch placówek opiekuńczych, oferując na specjalnym kiermaszu przygotowane przez siebie stroiki i ozdoby świąteczne.