Radom i okolice Sport Uncategorized

Mistrzowskie Skrzaty Mazowsza w Pionkach

W sobotnie przedpołudnie, 1 czerwca czyli w dzień dziecka, na stadionie Prochu Pionki obył się turniej Mistrzowskie Skrzaty Mazowsza. Zawody skierowane były dla dzieciaczków z rocznika 2017, a finał rozgrywek odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Całe zawody odbywają się pod patronatem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. To cykl turniejów odbywających się na całym Mazowszu, z których reprezentancji poszczególnych okręgowych związków piłki nożnej zostaną wytypowania do udziału w wielkim finale, który odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Narodowym.

W turnieju wzięły udział drużyny z terenu całego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Radomiu. Byli młodzi piłkarze oraz piłkarki m.in. z Warki, Taczowa, Radomia czy Chlewisk.

Dzieciaki rywalizowły na 8 boiskach, na których jednocześnie występowało 16 drużyn. O świetną atmosferę zadbali również rodzice, którzy bardzo mocno wspierali swoje pociechy. Nagrody za udział w turnieju wręczał Burmistrz Miasta Pionek – Łukasz Miśkiewicz, który objął swoim patronatem całą imprezę .

Możliwość doświadczenia mierzenia się z emocjami, doskonalenie umiejętności piłkarskich powoduje, że wszyscy są zwycięzcami. Tego dnia nie była prowadzona klasyfikacja wynikowa.

Paweł Jankowski, Koordynator Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej