Polska i świat Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Młodzież Wszechpolska upamiętni zamordowanego na granicy żołnierza

Młodzież Wszechpolska zaprasza mieszkańców Radomia do upamiętnienia zamordowanego na granicy polsko-białoruskiej żołnierza Wojska Polskiego.

Migrant, który chciał nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi, ugodził żołnierza nożem 28 maja. Napastnik przełożył rękę przez szczeliny między przęsłami stalowej zapory i w ten sposób zadał cios w okolice żeber. Wojskowy zmarł w szpitalu. Wcześniej armia informowała, że jego stan jest ciężki, i prosiła o udział w akcji oddawania krwi.

W tej sytuacji radomska Młodzież Wszechpolska zaprasza mieszkańców naszego miasta jutro o godz. 19 do wspólnego upamiętnienia zamordowanego żołnierza poprzez złożenie zniczy pod Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Konstytucji 3 Maja.

Prosimy wszystkich uczestników o przyniesienie biało-czerwonych zniczy, abyśmy mogli godnie upamiętnić Mateusza i jego poświęcenie dla naszej ojczyzny

czytamy na profilu radomskiej Młodzieży Wszechpolskiej.

Wszechpolacy podkreślają „łączność w bólu z jego rodziną i bliskimi, mając nadzieję, że nasza obecność i wsparcie będą dla nich otuchą w tych trudnych chwilach”.