• Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo Sport

  Na stadionie Radomiaka powstaną dwie brakujące trybuny

  Na stadionie Radomiaka powstaną dwie brakujące trybuny. Radom otrzyma z Rządowego Programu „Polski Ład” 30 mln zł na tę inwestycję.

  To maksymalna kwota, o jaką samorządy mogły wnioskować na jeden, wskazany projekt.

  – Po wielu latach nie robienia absolutnie nic, by powstał nowy stadion dla Radomiaka, Prawo i Sprawiedliwość, na ostatniej prostej, tuż przed wyborami, wykorzystało szansę jaką dał nasz wniosek o dofinansowanie inwestycji. Cóż, lepiej późno niż wcale. Ale też trzeba pamiętać, że w tym roku rząd PiS zabrał nam 100 milionów złotych. Te 30 milionów to zatem tylko część tej kwoty. My już pracujemy nad aktualizacją dokumentacji projektowej, by jak najszybciej ogłosić przetarg na budowę dwóch brakujących trybun

  mówi prezydent Radosław Witkowski.

  Obecnie, po zakończeniu pierwszego etapu budowy stadionu, trybuny mieszczą około 8,5 tysiąca widzów. Po oddaniu do użytku trybuny wschodniej i zachodniej, pojemność stadionu wzrośnie do prawie 15 tysięcy miejsc.

  W tej edycji Polskiego Ładu władze Radomia wnioskowały także o dofinansowanie budowy parkingu przed szpitalem przy ul. Tochtermana oraz ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Energetyków. Te wnioski nie zostały jednak zaakceptowane.

  Źródło: Radom