Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Nie będzie remontów ulic, bo nie ma pieniędzy

Nie będzie remontów ulic, bo nie ma pieniędzy – tak wynika z ostatnich przetargów Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W ostatnim czasie włodarze miasta znaleźli sposób na „tanie i szybkie” remonty dróg i ulic w Radomiu. Mowa tu o wymianie warstw ścieralnych.

Wymiana warstw ścieralnych dróg i ulic jest procesem konserwacyjnym, który ma na celu przywrócenie właściwej jakości nawierzchni jezdni. Nawierzchnia dróg i ulic z czasem ulega zużyciu ze względu na intensywny ruch pojazdów, warunki atmosferyczne oraz inne czynniki. Wymiana warstw ścieralnych jest jednym ze sposobów naprawy i utrzymania nawierzchni w odpowiednim stanie.

Niestety, ten pomysł wdrożony przez radomskich włodarzy miasta na razie się nie sprawdza z uwagi na oferty co najmniej dwa razy droższe niż zakładany budżet.

Podobna sytuacja jest z przetargami dotyczącymi budowy nowych dróg oraz niestety z przebudową skrzyżowania ul. Maratońskiej z ul. Dębową.

Poniżej załączamy grafikę opracowaną przez Majestic91, SSC opublikowaną na facebookowym profilu Radomskie Inwestycje.

Nie będzie remontów ulic, bo nie ma pieniędzy - tak wynika z ostatnich przetargów Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak możemy zauważyć, budżet przygotowany na poszczególne inwestycje jest mniejszy, niż niektóre wybrane w ramach przetargu oferty.