O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Nie żyje proboszcz szydłowieckiej fary

Nie żyje proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Szydłowcu. Ks. Marek Kucharski zmarł nagle w piątek 7 czerwca. 9 czerwca obchodziłby 56 urodziny. Miał 29 lat kapłaństwa. Był dziekanem dekanatu szydłowieckiego.

W piątek 7 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zmarł nagle w godzinach popołudniowych proboszcz parafii pw. św. Zygmunta w Szydłowcu. Był proboszczem szydłowieckiej fary od 2019 r.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek 10 czerwca o godz. 19.00 Mszą żałobną.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 11 czerwca, o godz. 11.00 w kościele św. Macieja Apostoła w Klwowie. Po Mszy nastąpi pochowanie ciała na cmentarzu parafialnym.

Ks. Marek Kucharski urodził się  9 czerwca 1968 r. w Opocznie. Pochodził z Kadzi należącej do parafii św. Macieja Apostoła w Klwowie. Święcenia kapłańskie przyjął w Radomiu 27 maja 1995 r. Był wikariuszem w parafiach: Wysoka, św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim, Świętej Rodziny w Radomiu, Chrystusa Odkupiciela w Końskich. Następnie objął posadę proboszcza parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu i urząd dyrektora ekonomicznego w radomskim Wyższym Seminarium Duchownym. Od 2012 r. pełnił posługę proboszcza w parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, w dekanacie zwoleńskim. Natomiast od 2019 r. był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. Był także kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej i członkiem Rady Ekonomicznej Diecezji Radomskiej.

W szydłowieckiej parafii opiekował się Kołami Żywego Różańca, grupą modlitewną św. Michała Archanioła, grupą modlitewną „Wieczernik” i parafialnym zespołem Caritas. W ostatnim czasie prowadził prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Szydłowiec”.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci +

Źródło i foto: diecezja.radom.pl