O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Niezwykłe wyróżnienie dla radomskiego Rycerza Kolumba

Niezwykłe wyróżnienie jakie otrzymał radomski Rycerz Kolumba to wielki zaszczyt nie tylko dla Radomia, ale także dla Polski.  

Jakiś czas temu, w Meksyku, Rada Dyrektorów Rycerzy Kolumba, wybrała nowych przywódców z różnych krajów świata na najważniejsze urzędy. Wśród nich znalazł się radomski Rycerz Kolumba z Rady nr. 14004.

Jest nim Andrzej Anasiak, który został Najwyższym Kustoszem Rycerzy Kolumba. Od teraz będzie reprezentował Polskę podczas spotkań Rady Dyrektorów.

Jak sam wyznał w rozmowie z Radiem Plus ten awans to nie tylko wyróżnienie dla niego samego, ale również dla polskich Rycerzy Kolumba.

– Wybór Polaka do Rady Najwyższej to dla mnie zaszczyt i zobowiązanie. To zauważenie i docenienie wszystkich Rycerzy Kolumba w Polsce za ogrom dobra, które dzięki nam dzieje się każdego dnia w naszych wspólnotach parafialnych. To również dostrzeżenie rozwoju organizacji w naszym kraju – powiedział Andrzej Anasiak.

Andrzej Anasiak jest członkiem rady nr. 14004, im. Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski, działającej w Radomiu. Służy jako Rycerz Kolumba od początku powstawania pierwszych rad, tj. od 2006 r. W dużej mierze przyczynił się do rozwoju tej katolickiej organizacji w Polsce.

W latach 2014 – 2017, był delegatem Stanowym Rycerzy Kolumba w Polsce.

Od 2021 r. jest przedstawicielem Gildii ks. Michaela McGivneya w Polsce. Mocno angażował się w promowanie procesu beatyfikacyjnego założyciela Rycerzy Kolumba. Organizuje nawiedzenia relikwii pierwszego stopnia ks. McGivneya w diecezjach i parafiach.

Był krajowym koordynatorem programu formacyjnego Stańcie w Wyłomie. Organizuje również publiczne męskie różańce.

Od 2022 r. pomaga w koordynacji rozległych działań pomocowych dla uchodźców ukraińskich w Polsce, takich jak: stworzenie Centrum Miłosierdzia Rycerzy Kolumba w Radomiu oraz akcje pakowania paczek pomocowych do dystrybucji w Ukrainie.

Wraz żoną Magdaleną i dwójką dzieci mieszka w Radomiu.

 

Źródło: radioplus.com.pl

Foto: ks. Zbigniew Niemirski/Foto Gość