Na czasie O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Nocna pielgrzymka mężczyzn – zapraszają Rycerze Kolumba

Nocna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy odbędzie się w sobotę 17 czerwca. Będzie jej towarzyszyło hasło: „Kościół Chrystusowy drogą do zbawienia”.

Pielgrzymkę organizują Rycerze Kolumba Rady 14004 przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy i odblaskową opaskę. Zapewnione jest także ubezpieczenie NNW i powrót do Radomia autokarem, po uprzednim zgłoszeniu tego przy zapisie.

Pątnicy wyruszą sprzed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, po Apelu Jasnogórskim o 21.00. Przedtem otrzymają błogosławieństwo biskupa radomskiego Marka Solarczyka.

Uczestnicy pielgrzymki będą się modlić, śpiewać i słuchać rozważań.

Po drodze będą postoje, kawa, herbata. Możliwość skorzystania z TOI TOI, które są wyposażone w płyny dezynfekcyjne.

Około północy, w Taczowie, w parku historycznym „Rycerze Bogurodzicy”, będzie dłuższy odpoczynek i posiłek.

Pielgrzymi trud zakończy się Mszą św. o godz. 6.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, w Starej Błotnicy.

Do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu Rycerze Kolumba zapraszają mężczyzn i chłopców, którzy podołają trudom nocnej ponad 20 km. trasy pielgrzymki.

Zapisywać się można w dniu wyjścia pielgrzymki, w Domu McGivneya, od godz. 19.00, albo poprzez stronę www.rycerzekolumba.radom.pl.

Przy zapisie potrzebny jest dowód osobisty, a w przypadku osób nieletnich pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.

Rycerze Kolumba proszą o złożenie ofiary w wysokości 40 zł, które będą przeznaczone na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych. Wpłaty dodatkowe zostaną przeznaczone na dzieło „Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie”.

 

Źródło i foto: radom.gosc.pl