Radom i okolice Religia

Nowi członkowie KSM zaprzysiężeni!

Nowi członkowie KSM zaprzysiężeni! 21 kandydatów na członków KSM z 8 oddziałów złożyło uroczyste przyrzeczenia w obecności ks. Bp Marka Solarczyka.

W niedzielę, 26 listopada 2023 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Całe przedsięwzięcie odbyło się podczas uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, patronalnego święta Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Nowi członkowie KSM złożyli swe przyrzeczenie w obecności ks. Bp Marka Solarczyka. Eucharystię koncelebrowali m.in. ks. Andrzej Jędrzejewski, diecezjalny asystent kościelny AK, i ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny asystent KSM.

– Bogu niech będą dzięki, że dwa pokolenia jednej rodziny, niegdyś dwa filary tego samego stowarzyszenia, dzisiaj w jednej rodzinie – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i Akcja Katolicka – świętują razem patronalną uroczystość Chrystusa Króla. Dziękujemy bp. Markowi, że jest z nami nie tylko w takie uroczyste dni, ale w te zwyczajne, codzienne dni naszego życia i służby Kościołowi i czujemy taką pasterską i ojcowską troskę

mówił ks. Jędrzejewski.

Na zakończenie odbył się koncert pieśni patriotycznej. Wystąpili laureaci organizowanego przez Akcję Katolicką Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

Źródło: Gość Niedzielny