PAP Radom i okolice Społeczeństwo

Nowi szefowie Prokuratury Okręgowej w Radomiu

Prokurator Robert Czerwiński od środy kieruje Prokuratura Okręgową w Radomiu. Jego zastępcą został prok. Mariusz Potera. To śledczy z długoletnim doświadczeniem zawodowym – przekazała PAP rzeczniczka prokuratury Agnieszka Borkowska.

Decyzje w sprawie powołania nowych szefów Prokuratury Okręgowej w Radomiu podjął p.o. prokuratora krajowego Jacek Bilewicz. Wcześniej odwołani zostali Tomasz Radecki z funkcji prokuratora okręgowego w Radomiu i Andrzej Stojak ze stanowiska jego zastępcy.

Robert Czerwiński jest prokuratorem z 35-letnim stażem zawodowym. Przez wiele lat pełnił różne funkcje kierownicze. Był prokuratorem rejonowym w Przysusze, Szydłowcu, Grójcu, w Radomiu, a od 2016 r. pracował w dziale śledczym Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Prok. Mariusz Potera ma 38-letnie doświadczenie prokuratorskie. Karierę zaczynał m.in. w dziale śledczym Prokuratury Okręgowej w Radomiu, następnie był prokuratorem rejonowym w grójeckiej, a także w radomskiej prokuraturze. Przez 8 lat pełnił funkcje naczelnika wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu, a ostatnio był prokuratorem w tym wydziale. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ agz/