Inwestycje Radom i okolice Społeczeństwo

Nowy przystanek kolejowy w Rudzie Wielkiej gotowy! [+FOTO]

Nowy przystanek kolejowy w Rudzie Wielkiej gotowy! Inwestycja polepsza wygodę pasażerów.

W Rudzie Wielkiej, niedaleko Radomia, powstał nowy przystanek kolejowy, który zastąpił dotychczasowy “śródpolny” o tej samej nazwie. Przystanek został przesunięty o 1250 metrów w kierunku południowym.

Droga dojścia z centrum miejscowości skróciła się o blisko kilometr. To przyczynia się też do wygody pasażerów.

– PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększają wygodę podróżowania pociągami na północy Mazowsza. Od początku roku na linii Radom – Skarżysko-Kamienna pasażerowie korzystają z nowego przystanku Dąbrówka Zabłotnia. Nowa lokalizacja peronów w Rudzie Wielkiej umożliwi lepszą dostępność do komunikacji mieszkańcom. „Rządowy Program budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025″ zapewnia atrakcyjną ofertę codziennych podróży pociągiem dla mieszkańców mniejszych miejscowości 

 mówił Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Między peronami pasażerowie będą przechodzić po przejściu w poziomie torów. Na stacji kolejowej zmodernizowano infrastrukturę dla podróżnych.

Zainstalowano nowoczesne wiaty, ławki i poręcze, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo. Na tablicach i gablotach można sprawdzić aktualny rozkład jazdy i inne informacje. Na peronach znajdują się stojaki na rowery dla osób korzystających z dwóch kółek. Stacja jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Nowy obiekt zostanie oficjalnie oddany do użytku 10 grudnia. Wtedy wprowadzony zostanie również nowy rozkład jazdy pociągów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Źródło: Gmina Wierzbica