O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w diecezji radomskiej

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w diecezji radomskiej, będą się odbywały w wielu miejscach, m.in. w Sanktuarium NMP Królowej Różańca Św. w Wysokim Kole, w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu oraz w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Janikowie.

W Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, Msza św. w intencji Ojczyzny będzie celebrowana w sobotę 11 listopada o godz. 9.00. Potem uczniowie tamtejszej PSP im. Marii Skłodowskiej-Curie przedstawią Akademię Patriotyczną. Po niej nastąpi przemarsz na cmentarz wojenny, gdzie odbędą się oficjalne uroczystości oraz złożenie kwiatów.

Na uroczyste obchody do Wysokiego Koła zapraszają: Kustosz Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole – ks. Artur Piasek oraz Wójt Gminy Gniewoszów – Marcin Gac.

Uroczystości upamiętniające tę ważną dla Polski rocznicę, będą się odbywały tego dnia także w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu. Rozpoczną się one o godz. 10.30 Mszą św. za Ojczyznę. Po niej, o godz. 11.30 przemarsz na skwer Marszałka Józefa Piłsudskiego, z towarzyszeniem Miejskiej Orkiestry Dętej. Tam o godz. 11.45 – odśpiewanie Hymnu oraz przemówienia okolicznościowe, a na koniec składanie kwiatów przed pomnikiem.

Natomiast wieczorem o godz. 18.00 w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek, będzie miał miejsce koncert międzypokoleniowy pt.: „Wolność Kocham i Rozumiem”. Wystąpią muzycy z Fundacji Muzyczni razem z seniorami z Zespołu Fantazja. Będzie również montaż wideo z udziałem uczniów ze PSP z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego oraz krótkie monologi aktorów z Teatru u Radziwiłła.

Z kolei w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Janikowie, Msza św. w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 16.00, a zaraz potem, planowany jest wspólny śpiew pieśni patriotycznych. Na zakończenie – występ zespołu „Miriam”, w którego skład wchodzą księża proboszczowie. Będzie też słodki poczęstunek.

Źródła: facebook.com/people/Sanktuarium-NMP  /  radioplus.com.pl

Foto: pl.wikipedia.org / pexels.com