Radom i okolice Społeczeństwo

Od jutra ruszą prace przy tunelu na ulicy Grzecznarowskiego

Od jutra ruszą prace przy tunelu na ulicy Grzecznarowskiego. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poinformował, że będą utrudnienia w ruchu.

Od wtorku, 23 kwietnia 2024 od około godziny 8:00 wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu na odcinku alei Grzecznarowskiego w sąsiedztwie wiaduktu kolejowo-drogowego.

– Tymczasowo będzie zamknięty dla ruchu kołowego odcinek północnej jezdni alei Grzecznarowskiego (w stronę centrum miasta) pod wiaduktem kolejowo-drogowym (pod ulicą Czarną oraz torami). Kilkadziesiąt metrów przed tym wiaduktem i kilkadziesiąt metrów za nim powstały tak zwane przewiązki (przejazdy przez pas zieleni między obiema jezdniami), dzięki którym będzie możliwe wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku jezdni południowej

przekazał Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zamknięty dla ruchu pieszych i rowerzystów będzie także ciąg po północnej stronie alei Grzecznarowskiego.

Prosimy o korzystanie z równoległego ciągu po stronie południowej (dotarcie do niego jest możliwe górą wiaduktu)

dodaje.

MZDiK apeluje także do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Przypomnijmy, że pod koniec marca na ul. Grzecznarowskiego doszło do bardzo groźnego wypadku. Na jadące auto spadła część stropu. O tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ.