Na czasie Radom i okolice Społeczeństwo Wyróżnione

Olbrzymie długi MOSiR-u. „Nie zapłaciliśmy, bo nie mamy pieniędzy”

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ma olbrzymie długi. Prezes spółki tłumaczy, że nie ma funduszy na uregulowanie zobowiązań.

W poniedziałek, 30 października 2023 roku podczas trwającej sesji Rady Miejskiej poruszono kwestię zaległości Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wobec spółki Betonox.

– Mamy zaległość wobec firmy Betonox za budowę stadionu, to kwota 2 mln 411 tys. zł. Odpowiedź na to, czemu jeszcze nie zapłaciliśmy jest prosta: nie mieliśmy pieniędzy. Jeśli spółka zostanie dokapitalizowana to zaległości zostaną uregulowane

mówił Grzegorz Janduła, prezes Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.

Prezes MOSiR-u poinformował, że to ostatnia faktura firmy Betonox, której termin płatności upłynął 30 sierpnia br. Spółka ma także już protokół końcowy całej inwestycji.

Głos w sprawie zabrał radomski radny, Łukasz Podlewski, który zaproponował dokapitalizowanie spółki połową kwoty.

– Nie chcemy zaorać spółki MOSiR, ale musimy też myśleć o innych potrzebach naszego miasta. Nie widzę problemu, żeby wygospodarować te środki w kolejnych miesiącach i uzyskać pozytywną decyzję radnych w tej sprawie

mówił radny Łukasz Podlewski.

Finalnie radni nie wprowadzali jakichkolwiek poprawek do proponowanych przez miasto zmian w uchwale budżetowej. Spółka otrzymała całą wnioskowaną kwotę, czyli 9 mln zł.

Źródło: BIP Radom