Inwestycje O tym się mówi Radom i okolice

Opóźnienia w podpisaniu umowy na wiadukt przy Żeromskiego

Wiadukt przy Żeromskiego jest jedną z najważniejszych inwestycji w Radomiu. Po raz kolejny jednak pojawiają się problemy związane z jej realizacją. Tym razem problem dotyczy podpisania umowy z wykonawcą.

Podczas procesu przetargowego na przebudowę wiaduktu wpłynęło 10 ofert, ale jedynie te tańsze propozycje znalazły się w zasięgu możliwości. Ostatecznie wygrała firma PRIMOST z Będzina. Złożona oferta opiewa na ponad 176 mln zł. Po uprawomocnieniu się rozstrzygnięcia miało nastąpić podpisanie umowy z wykonawcą, a w ciągu. W ciągu 24 miesięcy cała inwestycja powinna być gotowa.

Wiadomo już kto przebuduje wiadukt przy Żeromskiego

Pojawiły się jednak problemy, które opóźnią ten proces. Jedna z firm, a dokładniej ta, która przedstawiła drugą z korzystnych ofert w przetargu na wiadukt przy Żeromskiego, odwołała się od tej decyzji. Obecnie MZDiK oczekuje, aż Krajowa Izba Odwoławcza wyznaczy termin rozprawy. Potrwa to około 2 tygodni. Po tym czasie trzeba będzie jeszcze zaczekać na otrzymanie pisemnego uzasadnienia, które wpłynie na dalsze kroki podjęte w tej sprawie.

Otworzono oferty przebudowy wiaduktu na Żeromskiego

Źródło informacji: Radio Plus Radom