Radom i okolice Społeczeństwo

Orkiestra WOT rozpoczyna współpracę z zespołem „Mazowsze”

Orkiestra reprezentacyjna WOT rozpoczyna współpracę z zespołem „Mazowsze”. W Radomiu podpisano umowę.

W sobotę, 13 stycznia 2024 roku w klubie garnizonowym w jednostce wojskowej na Sadkowie odbyło się uroczyste spotkanie w trakcie którego Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej podpisała umowę o współpracy z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Całe wydarzenie miało szczególną oprawę – orkiestra zagrała kilka utworów pod batutą Jacka Bonieckiego, dyrektora Pieśni i Tańca „Mazowsze”. 

– Dziś jest właściwie historyczny dzień dla Radomia. Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu podpisuje pierwszy bardzo ważny dokument. Jest to początek współpracy z wymarzonym partnerem, niedoścignionym wzorem, ponieważ Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” to najwspanialszy ambasador polskiej kultury. To zespół z 75 – letnią tradycją, wspaniali dyrygenci, wspaniali muzycy, wspaniali tancerze. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego partnera


powiedział pułkownik Łukasz Baranowski z Wojsk Obrony Terytorialnej.

W umowie zapisano warunki ścisłej współpracy dyrygentów i kadry orkiestry reprezentacyjnej WOT z personelem „Mazowsza”.

Muzycy z radomskiej orkiestry będą korzystali z warsztatów organizowanych przez Ośrodek Kultury prowadzony przez Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

– Możliwość wspólnych występów oznacza dla nas dodatkową motywację i progres w rozwoju orkiestry. Jesteśmy młodym, dopiero powołanym ośrodkiem, więc taka współpraca będzie dla nas bardzo ważna, a wspólne występy to dla nas mega szansa. Działający w Radomiu Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej będzie mógł wznieść się na tak wysoki poziom, aby być wzorem do naśladowania nie tylko w naszym kraju

powiedział Łukasz Baranowski.

Dyrektor Zespołu „Mazowsze”, Jacek Boniecki liczy na owocną przyszłość.

– To jest dopiero początek tej pięknej przygody. Mam nadzieję, że zaskoczymy wszystkich wspólnymi pomysłami

dodał Jacek Boniecki, dyrektor Zespołu „Mazowsze”.

Przypomnijmy, że Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej funkcjonuje od 1 stycznia tego roku. Jego siedziba mieści się na terenie obiektów wojskowych na Sadkowie.