O tym się mówi Radom i okolice Religia Wiadomości

Osoby zaangażowane w promocję pielgrzymki brały udział w szkoleniu

Osoby angażujące się w promocję 46. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę brały udział w szkoleniu. Warsztaty miały miejsce w ubiegłą sobotę. Uczestnicy zapoznali się z wieloma istotnymi informacjami, pomocnymi w promowaniu i relacjonowaniu pielgrzymki przez popularne platformy społecznościowe.

Warsztaty odbyły się 16 marca w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zajęcia prowadzili: dr Monika Przybysz – medioznawca, specjalista ds. public relations, reklamy i marketingu medialnego, oraz Paweł Kudas, – montażysta, operator i fotograf.

Jak mówił dla EKAI ks. Krzysztof Bochniak, dyrektor pielgrzymki, szkolenie odbywało się w celu promocji rekolekcji w drodze jakimi jest piesza pielgrzymka do duchowej stolicy Polski. Chodzi o pokazanie piękna młodego pielgrzymującego Kościoła i dotarcie z tym przekazem do jak największej ilości młodych osób i małżeństw.

Do pokazywania w sieci pięknego obrazu Kościoła zachęcała też dr Monika Przybysz, która uważa, że piesze pielgrzymki wyruszające każdego roku na Jasną Górę z różnych zakątków Polski, oraz doświadczenie pielgrzymowania są dobrymi tematami pozytywnego mówienia o Kościele. Podkreśliła, że w naszym kraju jest duże zainteresowanie medialne pielgrzymkami ze względu na to, że np. ktoś z rodziny pielgrzymuje, pielgrzymował, bądź planuje to zrobić. Wyjaśniła też cel tego działania:

– Wszystko po to, abyśmy przebijali ten szklany sufit tych algorytmów w mediach społecznościowych, aby też dobre informacje przebijały się w sieci.

wskazywała dr Przybysz

Uczestnicy szkolenia zgodnie uznali, że było ono owocne. Dzięki niemu zdobyli konkretną wiedzę, która pomoże im w promowaniu i relacjonowaniu pielgrzymki przez popularne platformy społecznościowe.

– Przekonaliśmy się, że naszym Facebookiem czy Instagramem rządzą jednak algorytmy, że nie tylko zdjęcie jest ważne, ale także opis, czy nagłówek. Ważne są również emotikony. Jeśli mamy lajkować warto również używać serduszek.

mówiła Milena Sowa, jedna z organizatorek szkolenia

Źródła: ekai.pl / radom.gosc.pl

Foto: radom.gosc.pl