O tym się mówi Radom i okolice Społeczeństwo

Państwowa Inspekcja Pracy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

Państwowa Inspekcja Pracy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym posiada zastrzeżenia do jednej z pracownic Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Co zarzuca się kobiecie? 

Ostatnimi czasy w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym doszło do skandalicznej sytuacji, kiedy to na jednym z oddziałów swoje funkcję pełniła nietrzeźwa lekarka. Co warte podkreślenia to nie pierwsza tego typu sytuacja w Radomiu.

Pijana lekarka w szpitalu w Radomiu. To nie pierwszy taki przypadek

Pod koniec grudnia 2022 roku Państwowa Inspekcja Pracy, przeprowadziła kontrolę w Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. W trakcie dochodzenia uwagę organu zwróciła jedna z pracownic, która w opinii PIP-u w różnych okresach przez kilkadziesiąt minut pracowała jednocześnie w obydwu placówkach. Jak udało się ustalić mowa tu o 18-22 i 25-29 lipca, 1-5, 8-11, 17-19, 22-26 i 29-31 sierpnia oraz 1-2, 5-9, 12-16, 19-23 i 26-30 września 2022 roku.

Sprawa dotycząca zastrzeżeń PIP-u wobec jednej z pracownic ma zostać poruszona podczas dzisiejszej Rady Miejskiej. Jak czytamy w piśmie przygotowanym na te posiedzenie

„zatrudniona w ramach umowy o pracę w obydwu tych podmiotach pani (…) zgodnie z przedłożoną ewidencją czasu pracy, wykonywała pracę w tym samym czasie zarówno w jednym jak i w drugim podmiocie”.